+38 (03249) 3-13-52 +38 (03249) 3-13-54

dzvinochky2008@ukr.net

пр-т Шевченка, 15

09:00 - 22:00


НАРОДНИЙ ХОР «ПРОСВІТА»

Народний хор «Просвіта» – вагома неповторна сторінка в культурно-просвітницькому житті Червонограда, заснованого в жовтні 1989 року.

У різдвяні дні 1990 року зі сцени кінотеатру «Україна» вперше зазвучали для червоноградців колядки у виконанні аматорів хорового співу, що об’єднались навколо Товариства української мови ім.Т.Шевченка «Просвіта», диригента Олександра Крупки та концерт майстра Зінаїди Важнової.

З 1994 року художнім керівником і диригентом хору є Ольга Бабська. Скільки різних доріг містами і селами усієї України долав хор, щоби збудити національну свідомість волинян, дніпропетровців, донеччан, черкащан, киян, кримчан…

Десь нас чекали з розкритими обіймами, десь до приїзду «націоналістів-западенців» зачиняли двері клубів…

Тим більшою нагородою ставала для нас оцінка на зразок тієї, що прозвучала в залі шахтарського селища в Донбасі: «Якщо всі націоналісти такі, то я готовий нині їхати з ними!»

Широкій географії хору завдячуємо засновнику хору, його адміністратору «батькові хору» світлої пам’яті Миколі Березовському.

Сьогодні колективу виповнюється 30 років. Багато разом пережито цими людьми-однодумцями. Як же це мабуть, непросто, двічі на тиждень, впродовж років, покидати усі свої домашні справи, та поспішати на репетиції! Щоб зростати творчо, тішити і дивувати

людей новими творами, широким репертуаром. А отже в репертуарі хору біля 400 творів, а саме: народних і авторських українських пісень, духовних творів вітчизняних і зарубіжних композиторів.

З перших днів заснування хор «Просвіта» став провісником Української Незалежності. Вперше на наших теренах славне «Ще не вмерла України!» відкрито і урочисто пролунало у виконанні хору в супроводі духовного оркестру музичної школи (керівник — Петро Зелінський) в 1990 році. А 19 червня 1992 року колективу присвоєно звання «Народний». Впродовж років хор неодноразово підтверджував це достойне звання. За роки своєї творчо-просвітницької діяльності колектив виступив з понад 350 офіційними концертами.

Хор учасник і лауреат багатьох фестивалів: м.Горлиця (Польща), м.Кропивницький (фестиваль «Калиновий цвіт» 2001-2011 рр.), Севастополь («Моя співоча Україна» — фестиваль 2005, 2006, 2008,2010, 2012рр.), Київ, Львів.

Успіхам наших концертів завдячуємо ведучим Ганні Репецькій, Ганна Теленько, Лесі Сохан. Вони зуміли вдало підібраним, вишуканим, художньо-поетичним словом прикрасити кожен виступ колективу.

В роботі над репертуаром хору завдячуємо високому професіоналізму концертмейстерів Зінаїді Важновій, Галині Зам’ятіній, Іванні Мирославі Курановій.

Багато чудових ідей перейшло за 30 літ через «Просвіту» і кожний з них залишив часточку своєї душі, любові до людей, до української пісні, до України.

Власне все це і донині об’єднує і тримає наш колектив!


53 запросов. 2,629