+38 (03249) 3-13-52 +38 (03249) 3-13-54

dzvinochky2008@ukr.net

пр-т Шевченка, 15

09:00 - 22:00


ЧЕРВОНОГРАДСЬКИЙ НАРОДНИЙ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ

zmkj-wihp8i-minКолектив створено у 1961 році. В 1967 році самодіяльний театр став Лауреатом Всесоюзного фестивалю за постановку вистави О.Корнійчука «Макар Діброва».

Звання «Народний» присвоєно в 1968 році.

Незмінним керівником та режисером-постановником драмтеатру з 1961 по 2011 рік був Винничок Дмитро Павлович. З 2013 року колектив очолює Мельник Алла Вікторівна.

Кількісний склад театру понад 40 чоловік віком від 16 до 70 років. При основній трупі створено підготовчу групу дітей віком від 8 до 15 років.

У творчому доробку театру такі вистави: «Привіт, синичко» Я.Стельмаха, «Той , що відчиняє двері» Неди Нежданої, «Любов і джаз» Ю.Грушаса, «Учитель» Ів. Франка, «Одержима» Лесі Українки, «По-модньому» М.Старицького, «Чарівна булава» В.Бойка , «Новорічна ялинка для принцеси Будур», «Сестра моя, русалонька» Г.Х.Андерсена.

У 2013 році колектив театру став лауреатом II ступеня Обласного огляду-конкурсу читців, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Шевченка (номінація – «Інсценізація творів Т.Шевченка»).

У 2014 – 2015 роках – лауреати I та III ступенів Обласного огляду-конкурсу театральних колективів «Театральне Надбужжя».

В 2016 році – переможці Міжнародного конкурсу-фестивалю «Казкар» (м. Львів) у номінації «За креативність постановки жанру».

На даний час тривають репетиції і підготовка до випуску таких вистав: «Душа подушки» Олжаса Жанайдарова, «Павучок Летик і великий птах» А.Донатова (мюзикл), «Блакитний птах», «Метерлінка» та «Баба Пріся» П.Ар’є.

На професійну сцену пішли такі учасники колективу – Заболотний О. – режисер Волинського, згодом Київського молодіжного театру, Кожуховський А. – директор Київської театральної студії при оперному театрі ім.Т.Г.Шевченка, Лисяк К. – актор Сімферопольського драмтеатру, Никончук Л. – народна артистка України, Львівський муздрамтеатр ім.М.Заньковецької, Курилко В. – Львівський театр ляльок, Волинець Г. – Чернівецький облмуздрамтеатр, Тістечок О. – Донецький облмуздрамтеатр, Шпачинська Ю. – Київська телевізійна студія, Скоровський Р., Мука Я. – Львівський муздрамтеатр ім..М.Заньковецької.

 

РЕПЕРТУАР

«Той, що відчиняє двері» (Неда Неждана)
Неда Неждана визначає жанр своєї п’єси, як «чорна комедія для театру національної трагедії», і недарма. Розмова двох пересічних жінок, Віри і Віки, у зовсім непересічному місці – моргу, немовби віддзеркалює той самий «холодний період року в Україні», про який пише авторка. Одна з головних героїнь, Віка, питає: «Так я жива, труп чи привид? Я вже заплуталась.» Неждана ставить це питання перед кожним з глядачів: а ви впевнені, що все ще живі?

«По-модньому» (за Михайлом Старицьким) Донька заможного господаря понад усе кохає їхнього робітника і хоче вийти заміж за нього. В той час майбутня мачуха будує плани, як віддати свою падчерку за благородного панича. Більш за все жінка марить про славу та урочисті прийоми. Якоїсь митті господар починає прислухатись до слів майбутньої дружини і забуває спитати думку доньки. Українська сім’я починає змінювати свої традиції, і робити все «по-модньому»: носити пишний одяг і вивчати панські звички. Втім, це виглядає дуже смішно і навіть панич не оцінює старання господарів. Але з іншої сторони задиркуватому парубку не важливо, який вигляд має його майбутня наречена. Для нього більше значення відіграє дівоче придане.

Вистава "Любов і джаз"

«Любов і джаз» (За повістю литовського письменника Юозаса Грушаса) Це історія про молодих людей, яких об’єднує спільне захоплення — джаз. Розповідь про проблеми і мрії молодого покоління, про любов і взаємовідносини між собою і з дорослими, а також, про дівчину Беатріччі, яка своєю щирою любов’ю намагається підтримати своїх друзів. Вона – дівчина з великим і чистим серцем, з мудрістю дорослої людини готова на самопожертву заради спасіння «своїх».


52 запросов. 1,730