+38 (03249) 3-13-52 +38 (03249) 3-13-54

dzvinochky2008@ukr.net

пр-т Шевченка, 15

09:00 - 22:00


«Схід-Захід: з Україною в серці»

14 жовтня 2018 року, в День захисника України, відбувся святковий концерт у місті Рубіжне Луганської області за участю творчих колективів Червоноградського Народного дому – Народного ансамблю танцю «Молодість» (кер. Людмила Прібега) та вокального ансамблю «Червона рута» (кер. Іванна Ейхорн). Захід відбувся в рамках проекту «Схід-Захід: з Україною в серці» за підтримки Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації і управління культури, національностей та релігії Луганської обласної державної адміністрації — обласної військово-цивільної адміністрації з метою здійснення культурних обмінів між закладами культури Львівської і Луганської областей. Цьогоріч колектив Червоноградського Народного дому долучився до програми «Змінимо Україну разом», отримавши перемогу у конкурсі міжрегіональних обмінів.
Нашу делегацію, яка загалом складалась із 32 чоловік, радо очолив міський голова Червонограда — Андрій Залівський. Дорога була довгою-1300 км в один бік, тому їхали два дні до Рубіжного, зупиняючись ночувати в селі Повстин Полтавської області. Взагалі нам довелось перетнути 8 областей: Львівську, Рівненську, Житомирську, Київську, Полтавську, Харківську, Донецьку та Луганську. Аж дух захоплює від того, якою великою і прекрасною є наша Україна! Та разом з тим на серці з»явився якийсь осад, коли проїжджали блок-пости…Живучи в іншому кінці країни, і дивлячись на події лише через призму телевізора, мабуть, неможливо до кінця пропустити все через себе…
Ми дуже часто їздимо гастролювати за кордон, в Європу, а у східному напрямку вирушили вперше. І не буду лукавити- думки у всіх були різні…А скільки людей нас відмовляли! Роблячи батьківські збори перед підготовкою до поїздки, ми з Людмилою Прібегою хвилювались, що група сформується невелика і це негативно вплине на якість концертних номерів. Але, як виявилось, бажаючих було більше, ніж планувалось по проекту (32 замість 29). Тому, «сівши на телефон», мені довелось просити у власників готелів та кафе, де ми проживали та харчувались, про знижки, аби вкластись в бюджет. На щастя, всі пішли назустріч, незважаючи на те, що між нами така велика відстань і ми не знайомі наживо. Це вам про довіру!
А тепер про гостинність:
Протягом усієї дороги з нами зв»язувалась директор Палацу культури Рубіжного Анна Бережна, радила, як краще їхати, хвилювалась. Анна була в Червонограді минулого року за програмою обміну. У нас зав»язались дружні стосунки, які цьогоріч вилились у договір про співпрацю між Народним домом Червонограда та рубіжанським Палацом культури. Саме Аня зустріла нас при в»їзді в місто, завела на вечерю та провела до місця ночівлі, хоча було вже надто пізно.
А наступного дня в Палаці нас зустріли хлібом-сіллю – в. о. начальника відділу культури, молоді та спорту Наталія Стародубцева, директор КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» Олена Ганшина, директор КЗ «Міський музей» Ольга Старікова, директор Рубіжанської централізованої бібліотечної системи Інна Сухоносова, керівники та учасники самодіяльності Палацу культури. Зазвучала «Привітальна» у виконанні вокального ансамблю Народного хору народної пісні (керівник Геннадій Васильєв). Директор МКУ «Палац культури» Ганна Бережна запросила нас на «круглий стіл», де кожен з керівників культурних установ звернувся зі словами вітання. В рамках зустрічі нас ознайомили з роботою міського музею, централізованої бібліотечної системи, Рубіжанської міської дитячої школи мистецтв та міського Палацу культури. Презентацію завершили виступи самодіяльних колективів. Особливо нас вразив номер циркової студії «Кристалл»: виступали зовсім малі діти-дівчинка і хлопчик, але їх майстерність і виконувані трюки захоплювали. Здавалось, що ці юні артисти займаються цирковим мистецтвом з пелюшок.
Закінчився «круглий стіл» загальним танцем самодіяльних колективів з м. Червонограда та учасників самодіяльних колективів МКУ «Палац культури» м. Рубіжне.

Прийшов час наших виступів…
О 13.00 на головній сцені Палацу відбувся святковий концерт за участю творчих колективів Червоноградського Народного дому. Дійство розпочалось яскравим прологом «Ми з України», виконаного учасниками Народного ансамблю танцю «Молодість». Зі словами вітанням до всіх присутніх звернувся заступник міського голови м. Рубіжне Віталій Стародубцев. У своєму виступі він зазначив, що свято захисника України єднає всіх українців у спільній історичній пам’яті про козацьке коріння і вдячності сьогоднішнім захисникам. Грамотами і Почесними грамотами з нагоди Дня захисника України «За сумлінне виконання службових обов’язків та виконання завдань з охорони громадського порядку та громадської безпеки в містах Рубіжне та Сєвєродонецьк» були нагроджені кращі службовці ЗСУ та військовослужбовці військової частини 3035 Національної гвардії України.
Також зі словами привітань виступив міський голова Червонограда Андрій Залівський. Слова вітання та вдячності лунали на честь відчайдушних, вольових і сильних воїнів-захисників України і з уст начальника відділу культури Тетяни Забави, яка разом із учасником АТО Олексієм Фроловим вела святкову програму. Бурхливими оплесками та оваціями зустрічали артистів вдячні глядачі та військовослужбовці. Загалом, програма була дуже цікавою і насиченою: солісти «Червоної рути» Діма Бурко, Галина Лель та Яна Турко дарували чудові українські пісні, вихованці «Молодості» майстерно танцювали, викликаючи шквал аплодисментів. Доповнили свято Світлана Зеніхіна та Олег Побережник, співаючи усім відомих пісень. Глядачі щиро підспівували «Червону руту» та «Мій рідний край», здійнявши руки догори. Було і соло на акордеоні… «Запалили публіку», як то кажуть, сповна! Емоції захлинали і глядачів, і артистів…
А після концерту червоноградська майстриня Ірина Пархоменко провела майстер-клас з виготовлення авторської ляльки-мотанки. Рубіжани із задоволенням приєдналися до майстер-класу, і залишили на пам’ять про подію виготовлені власноруч ляльки-мотанки. Гарний настрій, позитивні емоції, усмішки на обличчях дітей і дорослих говорили нам про те, що Схід і Захід разом, з любов’ю і з Україною в серці. Дивишся-і розумієш: ми однакові, ми просто люди, які хочуть жити…жити в мирі, жити радісно, жити щасливо. У чомусь ми різні, але в бажанні миру ми єдині. І, як в своїй промові зазначав А. Залівський: «Сьогодні відбувається дуже важлива подія як для Львівщини, так і для Луганщини. Якщо ми хочемо врятувати Україну, нам треба й надалі спілкуватися, налагоджувати зв’язки, руйнувати закоренілі стереотипи, працювати з дітьми, перш за все з дітьми. Творчість і краса об’єднує нас разом». Тай справді, якщо б ще 27 років тому, здобувши Незалежність, ми організовували такі культурні обміни, зустрічі, демонстрували свої таланти, виявляли спільні риси, обмінювались досвідом, можливо і хід подій відбувався б кардинально по-іншому… На жаль, минуле виправити неможливо. Але у нас є сьогодення, від якого залежить майбутнє, тому кожен повинен докласти зусиль, аби змінити свою країну. Давайте змінимо її разом!
…вітаючи жителів Рубіжного, останнім номером концертної програми червоноградці виконали пісню «Ласкаво просимо». І це не просто символічно, а ми й справді запрошуємо юних рубіжанців до нашого міста: 8 листопада творчий колектив палацу культури міста Рубіжне завітає в Червоноград з цирковою програмою, яка відбудеться в Червоноградському Народному домі. Ми вже готуємось приймати гостей, хвилюємось, хочемо, щоб все було гостинно, щоб наші друзі зі сходу відчули тепло наших сердець, любов і щирість, адже всі ми- одна сім’я, ми — єдині, ми — з Україною в серці!

Іванна Ейхорн,
Директор Червоноградського Народного дому

 

Поділитись в соцмережах


66 запросов. 0,679