+38 (03249) 3-13-52 +38 (03249) 3-13-54

dzvinochky2008@ukr.net

пр-т Шевченка, 15

09:00 - 22:00


Чому матусям з дітьми у візочку заборонено відвідувати концерти та вистави у Народному Домі?

До нас надійшло запитання: чому матусям з дітьми у візочку заборонено відвідувати концерти та вистави у Народному Домі?

Дякуємо за Ваше запитання, адже його підняття дозволить нам пояснити ситуацію багатьом людям, яких це стосується, та з’ясувати всі причини та наслідки, а ще надзвичайно важливе для розуміння, що відмова у доступі — не є хамство чи неповага з боку персоналу, а необхідна норма безпеки.

Перебування дітей на візках у концертній залі під час проведення культурно-масових заходів дійсно заборонено.
Але це не є власна ініціатива Червоноградського Народного Дому. Дана норма є затвердженою державним документом під назвою «ПРАВИЛА пожежної безпеки в Україні» (ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства внутрішніх справ України 30 грудня 2014 року N 1417; Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 р. за N 252/26697), з яким Ви особисто можете ознайомитися за посиланням http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE26697.html
Пункт 1.17.: «На майданчиках та проходах, які використовуються для евакуації людей, з трибун відкритих спортивних споруд, біля входів і виходів з будинків спортивних споруд з місцями для глядачів, театрів, клубів, кіноконцертних залів забороняється влаштовувати виступи, перешкоди, які заважають руху людей. Також забороняється зниження їх розрахункової ширини, збільшення ухилів, установлення на них тимчасових споруд.»

Іншими словами, дитячий візок — перешкода в проході, що є шляхом евакуації людей. Саме тому персонал НЕ не хоче впускати Вас з дитячим візком на концерт, а НЕ МАЄ ПРАВА! У разі небезпеки можуть постраждати люди, а відповідальність за це, від адміністративної і до кримінальної, лежить на співробітниках установи.
Крім того, чисто з людських міркувань та без офіціальних норм та законів, Вам, як люблячій та відповідальній матері дитини має бути зрозуміла вся небезпека, коли (не дай Боже!), у разі виникнення будь-якої екстреної ситуації, люди в паніці почнуть перестрибувати через візок з Вашою дитиною. Наслідки зрозумілі та гіркий досвід в місті був (що, до речі, стало показовою історією з пожежної безпеки по всій Україні). Тому, чисто по-людськи, маєте зрозуміти пересторогу наших працівників.

Можна довго розмірковувати «впаде цеглина» чи ні. Але батьки мають знати ще й про небезпеку порушення слуху та акустичне травмування ще несформованого внутрішнього вуха в маленької дититни від гучних звуків, що в кінці кінців може відбитися на загальному розвитку.
Перебування у скупченні людей у закритому приміщенні також полегшує розповсюдження вірусних захворювань. Імунна система не кожної дорослої людини може подолати банальний грип, що говорити про малюків? Чи варто лишній раз наражати на небезпеку власну дитину?

Маля у візковому віці не зовсім розуміє, що відбувається на сцені, просто виходячи з фізіологічного розвитку людини не може втримати увагу так довго, як триває вистава, розрахована на доросліших людей. Якщо дитина почне плакати і вередувати, тоді Ви будете заважати іншим відвідувачам або артистам на сцені і самі опинитеся у незручному становищі. До того ж, голосні незвичні звуки, незнайомі люди навколо ітп можуть просто злякати дитя.

Щиро розуміємо Ваше бажання культурно проводити час з дітьми, і з повагою ставимося до цього. Всі ми такі ж самі люди з родинами, з дітьми. Але, як бачите, є ряд об’єктивних причин, за якими обмеження відвідування — логічні і небезпідставні.
Ростіть здорові та розумні! А як прийде час, ми з радістю чекаємо Вас з дітками, всіх разом на будь-яких можливих подіях в Народному Домі!

Поділитись в соцмережах


58 запросов. 1,362