+38 (03249) 3-13-52 +38 (03249) 3-13-54

dzvinochky2008@ukr.net

пр-т Шевченка, 15

09:00 - 22:00Поділитись в соцмережах

Пригоди червоноградців в м.Хайдусобосло (Угорщина)

Скрутні часи, складності і поневіряння викували різноманітну і багату українську культуру. Через віки і далі українці гордо несуть у світ свої пісні і танці. Цю місію цілком і повністю підтримують і творчі люди Червоноградського Народного дому. В контексті презентації світу української культури і традицій наші колективи Народний Ансамбль Танцю «Молодість» та Вокальний Ансамбль «Червона рута» 27 квітня – 2 травня відвідали Угорщину. При сприянні осередку українців м.Хайдусобосло були організовані дві скорочені концертні програми на відкритті туристичного сезону в найкрупнішому в Європі лікувальному водному комплексі HungaroSpa, а також один повноцінний концерт по запрошенню культурного центру міста – наших колег, аналогу Народного дому.

Діти отримали можливість дводенного відвідування лікувальних купалень, що використовують природну мінеральну воду багату на йод. Специфіка вод, окрім релаксації та відпочинку, зумовлює позитивний лікувальний ефект для багатьох захворювань: артрит, артроз, захворювання хребта, невралгії, інсульт, м’язові болі, лікування спортивних і інших травм, атеросклероз, шкірні захворювання та ін. Популярне у європейських туристів, а останнім часом все більше українців досліджує безвізову Європу, що часом доступніше вітчизняних аналогів і так само лояльно ставиться до наших пенсіонерів та студентів – адже знижки на послуги передбачені для них на рівні з місцевими.

Крім того, музичні фестивалі, ярмарки з фермерською продукцією, виробами ремісників, майстрів, хендмейдерів, та іншим різним крамом, концерти та інші забави приваблюють туристів різного віку у мальовниче угорське містечко. Наших артистів радісно приймали, вітали голосними оплесками глядачі, а приймаюча сторона організувала дуже теплий прийом. Велика частина дітей вперше опинилася закордоном і та душевна теплота справила надзвичайне враження. Зручне розташування в готелі наших співвітчизників, смачне харчування в ресторанчику в центрі міста з адаптованими традиційними стравами (в оригіналі часто занадто пікантно для українців, а надто для дітей), чітка організація закулісного процесу концерту (надто спекотно для цього періоду було і в Угорщині, тому важливо було мати затінок для зміни концертних костюмів, велику кількість води та інших технічних нюансів) – все було дуже оптимально сплановано

Цілий день був відведений на відвідування величного Будапешту. Маленькі артисти надихалися видами міста, прогулюючись по Дунаю на човнику вздовж берегів. А пішохідна прогулянка видатними місцями Буди і Пешта: міст закоханих, будівля Парламенту Угорщини, фунікулер, рибацький бастіон і багато іншого в купі з цікавими розповідями чарівної угорки п.Марії повідали нам деталі давньої мадярської культури та історії.

І на шляху додому довершило калейдоскоп яскравих вражень відвідування старого міста Дебрецен: особлива архітектура, старенькі живописні вулички, безліч фонтанів, трамвайчики, старовинні храми.

Словом, наші співаки і танцюристи повернулися сповнені емоцій, натхнення, вражень та спогадів!


60 запросов. 2,194